Logo i nawigacja Powrót do strona głównej Kolejne etapy życia OLIGOOBS O nas Jak kupić
Na każdy etap życia kobiety
PMS

CIĄŻA

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Jednocześnie to okres wielu znaczących zmian zachodzących w jej organizmie. To także wymóg stosowania właściwej diety warunkujący prawidłowy przebieg ciąży i porodu. Odpowiednia dieta powinna zawierać właściwe proporcje składników odżywczych takich, jak witaminy, sole mineralne, białko, węglowodany oraz tłuszcze.

Witaminy i składniki mineralne pełnią rolę katalizatorów w procesach metabolicznych i ich niedobór może zaburzyć procesy życiowe, a także niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka. Należy zwrócić uwagę na różnice podaży witamin i minerałów w poszczególnych okresach ciąży. Zapotrzebowanie organizmu kobiety wzrasta od I trymestru ciąży.

Nie wolno zapominać o konieczności przyjmowania preparatów zawierających kwas foliowy (już na ok. 2-3 miesiące przed zajściem w ciążę), co jest elementem profilaktyki wad cewy nerwowej.

Dodatkowe przyjmowanie witaminy C poleca się jedynie kobietom, u których istnieje ryzyko jej niedoboru.

Z kolei zapotrzebowanie na żelazo w okresie ciąży znacznie wzrasta i większość kobiet wymaga dodatkowej, chociaż ostrożnej suplementacji zapobiegającej powstaniu niedoborów. Zgodnie jednak z ostatnimi doniesieniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) lekarz prowadzący powinien określić indywidualnie zapotrzebowanie kobiety na ten pierwiastek, które często może znacznie odbiegać od ogólnych wytycznych. Ograniczenie stosowania dodatkowej suplementacji żelazem wynika z wątpliwości dotyczących skutków ubocznych u kobiet z prawidłowym poziomem żelaza w diecie.

Z tego powodu właściwa kompozycja preparatu powinna zawierać optymalnie dobrane składniki oraz ich ilości.

OLIGOBS® Ciąża Jedynie to, co niezbędne posiada formułę opartą, zgodnie z aktualnymi wytycznymi, na wyselekcjonowanych składnikach, w wysokim stopniu odpowiadającą rzeczywistym potrzebom organizmu kobiety w okresie ciąży. Dzięki właściwie zbilansowanemu składowi pozwala ona na indywidualne ustalenie zakresu koniecznej suplementacji oraz eliminuje ryzyko spożycia nadmiernych ilości poszczególnych substancji.

Nie zawiera żelaza, wapnia, witaminy A i witaminy C z powodu konieczności indywidualnej oceny zasadności suplementacji tymi składnikami oraz dostosowania jej intensywności w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

PMS
Wybierz produkt

Płodność mężczyzny Przygotowanie do ciąży Ciąża Karmienie piersią

Copyright © 2015 Rovers Polska

| Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne |

Zapraszamy