Logo i nawigacja Powrót do strona głównej Kolejne etapy życia OLIGOOBS O nas Jak kupić
Na każdy etap życia kobiety
PMS

KARMIENIE PIERSIĄ

Karmienie piersią jest najbardziej naturalnym sposobem żywienia niemowląt. Mleko matki jest dobrze przyswajalne przez dziecko, a jego skład ściśle dostosowany do potrzeb niemowlęcia. Zawiera wysoką ilość naturalnych białek odpornościowych spełniających ważną rolę przy zapobieganiu wielu chorobom wirusowym i bakteryjnym, a także niezbędne witaminy i minerały determinujące prawidłowy rozwój dziecka.

Karmienie piersią przynosi korzyści także kobiecie w postaci lepszego przebiegu połogu, zapobiegania krwotokom poporodowym, zmniejszenia ryzyka anemii z niedoboru żelaza, szybszego powrotu masy ciała do poziomu sprzed ciąży, zmniejszonego ryzyka wystąpienia nowotworu piersi oraz innych chorób kobiecych. Bezcenną zaletą jest możliwość zapewnienia dziecku bliskiego kontaktu z matką oraz nawiązania ścisłej więzi uczuciowej pomiędzy nimi.

Zdrowe odżywianie jest niezbędnym elementem udanego procesu karmienia. Dostarczenie organizmowi matki niezbędnych składników to warunek prawidłowego rozwoju dziecka. Należy zwrócić uwagę na zwiększone zapotrzebowanie na białko, właściwej jakości tłuszcze, a także potrzebne witaminy i minerały. Posiłki należy spożywać regularnie, najlepiej w mniejszych porcjach. Zalecane jest zwiększenie w diecie ilości produktów mlecznych, produktów bogatych w węglowodany złożone (ciemne pieczywo, ziemniaki, kasze, ryż), ryb oraz warzyw i owoców.

Warte podkreślenia jest znaczenie tauryny, obecnej w mleku ssaków w ilościach największych ze wszystkich wolnych aminokwasów. Istnieją dowody potwierdzające, że tauryna odgrywa ważną rolę podczas jelitowej absorpcji tłuszczów, a także pozytywnie wpływa na funkcje wątroby oraz rozwój słuchu i wzroku u niemowląt przedwcześnie urodzonych lub z niską masą urodzeniową. Powszechna jest praktyka suplementacji tauryną mleka oraz roztworów do pozajelitowego żywienia niemowląt.

Innym aspektem są problemy z laktacją, które mogą zniechęcić młodą matkę do kontynuowania karmienia piersią. Zwłaszcza w pierwszych dobach po porodzie, ale także w dłuższym okresie, kobiety skarżą się na brak pokarmu.

Bardzo kontrowersyjne i odradzane przez specjalistów jest picie piwa przez matki karmiące. W tym przypadku chodzi o skorzystanie z zalet jego składników – słodu jęczmiennego i drożdży piwnych. Wpływają one korzystnie na jakość i ilość pokarmu matki, są także bogatym źródłem witamin z grupy B, soli mineralnych i białek. Ponieważ nawet piwo bezalkoholowe zawiera niewielkie ilości alkoholu, lepiej poszukać innych możliwości pozyskania tych składników.

OLIGOBS® Karmienie piersią zawiera składniki istotne dla rozwoju dziecka wspomagając m.in. proces kształtowania się układu kostnego, nerwowego i immunologicznego. Preparat posiada specjalną formułę z dodatkiem słodu jęczmiennego i drożdży piwnych dla wsparcia procesu laktacyjnego. Został dodatkowo wzbogacony tauryną i kwasami Omega 3. Zawiera zrównoważony zestaw mikroelementów wspomagający jednocześnie organizm kobiety w okresie karmienia piersią.

PMS
Wybierz produkt

Płodność mężczyzny Przygotowanie do ciąży Ciąża Karmienie piersią

Copyright © 2015 Rovers Polska

| Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne |

Zapraszamy