Logo i nawigacja Powrót do strona głównej Kolejne etapy życia OLIGOOBS O nas Jak kupić
Na każdy etap życia kobiety
PMS

PRZYGOTOWANIE DO CIĄŻY

Pełny sukces okresu ciąży i później porodu zależy w dużej mierze od odpowiednich przygotowań, które powinny rozpocząć się co najmniej z rocznym wyprzedzeniem. Niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań, zmiana stylu życia (aktywność fizyczna, odstawienie używek), a także diety. Należy uzupełnić niedobory witamin i minerałów jeszcze zanim dojdzie do zapłodnienia, gdyż w pierwszych tygodniach ciąży organizm matki wykorzystuje własne rezerwy. Równowaga niezbędnych mikroelementów determinuje samopoczucie matki i prawidłowy rozwój dziecka, należy więc zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zbilansowanej diety, której podstawą jest spożywanie odpowiednich ilości warzyw, owoców, nabiału czy chudego mięsa. Z drugiej strony niezbędna jest regularna kontrola masy ciała po to, aby dodatkowe kilogramy pojawiające się w trakcie ciąży nie spowodowały nadwagi. Zapotrzebowanie energetyczne w tym okresie życia wzrasta nieznacznie (o ok. 300 kcal), co jest niewspółmierne ze wzrostem zapotrzebowania na witaminy i mikroelementy. Szczególnie niebezpieczny może być niedobór kwasu foliowego (witamina B9), witaminy A, E i C, żelaza, wapnia, cynku oraz jodu.

Okres starań o ciążę to także temat dotyczący kobiet mających problemy z owulacją. Często przyczyny pozostają nierozpoznane, a problem po pewnym czasie rozwiązuje się samoistnie. Istnieją jednak konkretne, potwierdzone diagnostycznie, przyczyny medyczne takie, jak np. zespół policystycznych jajników (PCOS). W ostatnich latach podjęto poszukiwania możliwości wsparcia dla tego problemu. Ciekawe wyniki przyniosły badania opublikowane m.in. w czasopiśmie Gynecological Endocrynology poświęcone znaczeniu inozytolu dla kobiet przygotowujących się do ciąży, w szczególności tych z nieprawidłową owulacją. Stwierdzono, że uzupełnianie niedoborów inozytolu, zwłaszcza w połączeniu z kwasem foliowym znacznie poprawia zdolności prokreacyjne tych kobiet nie powodując jednocześnie skutków ubocznych. Jako obiecujące ocenia się użycie tej formuły w celu przywrócenia spontanicznej owulacji.

OLIGOBS® Procrea F to zestaw składników przygotowany w oparciu o najnowsze badania naukowe. Polecany jest dla kobiet przygotowujących się do ciąży w celu wsparcia procesu przygotowania organizmu przed planowaną prokreacją. Zawiera unikalne rozwiązanie połączenia inozytolu i kwasu foliowego w otoczeniu niezbędnych w tym okresie witamin i minerałów. Z tego względu polecane szczególnie przy problemach z owulacją.

PMS
Wybierz produkt

Płodność mężczyzny Przygotowanie do ciąży Ciąża Karmienie piersią

OLIGOBS

| Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne |

Zapraszamy