Logo i nawigacja Powrót do strona głównej Kolejne etapy życia OLIGOOBS O nas Jak kupić
Na każdy etap życia kobiety
PMS

PŁODNOŚĆ MĘŻCZYZNY

Najważniejszym parametrem w diagnostyce mężczyzn planujących potomstwo jest jakość nasienia. Ponad 90% niepłodności męskiej spowodowane jest obecnością zbyt małej ilości plemników lub/oraz ich słabej jakości. Proces produkcji plemników (spermatogeneza) podlega wpływowi wielu czynników, których niekorzystne oddziaływanie może w konsekwencji doprowadzić do jego zaburzeń. W świetle najnowszych badań z niepłodnością męską ściśle związany jest zbyt wysoki poziom reaktywnych form tlenu powodujący stres oksydacyjny oraz niedobór mikroelementów dostarczających odpowiedniej ilości energii niezbędnej dla prawidłowego przebiegu spermatogenezy.

Podczas konsultacji specjalistycznych, poza niezbędnymi badaniami diagnostycznymi oraz zaleceniami standardowego leczenia farmakologicznego, lekarze coraz częściej zwracają uwagę na kluczowe znaczenie profilaktyki w przypadku problemów z płodnością mężczyzn. Poza zmianą stylu życia podkreśla się konieczność korekty zwyczajów żywieniowych. Obecnie nie ma już wątpliwości, że odpowiednia dieta może wpływać stymulująco na proces powstawania, dojrzewania i ruchliwość plemników. Potwierdzają to badania, w których z pozytywnym skutkiem stosowano celowaną terapię żywieniową w grupie mężczyzn cierpiących na niepłodność z powodu obniżonej jakości nasienia.

Należy podkreślić, że bardzo istotne jest dostarczenie organizmowi w tym okresie życia wystarczających ilości cynku, kwasu foliowego, selenu, witaminy C, E , ale także kwasów Omega-3, tauryny, koenzymu Q10, L-karnityny i L-argininy.

Zestaw mikroelementów zawarty w OLIGOBS® Procrea M to właściwe rozwiązanie dla mężczyzn planujących potomstwo.

PMS
Wybierz produkt

Płodność mężczyzny Przygotowanie do ciąży Ciąża Karmienie piersią

Copyright © 2015 Rovers Polska

| Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne |

Zapraszamy