Logo i nawigacja Powrót do strona głównej Kolejne etapy życia OLIGOOBS O nas Jak kupić
Na każdy etap życia kobiety
PMS

OLIGOBS® Ciąża

Jedynie to, co niezbędne

OLIGOBS® Ciąża jako suplement diety pomaga spełnić zalecane wymagania we wrażliwym okresie życia kobiety, w którym spożywanie witamin i mikroelementów przez matkę ma również korzystny wpływ na dziecko w okresie płodowym i po jego urodzeniu.

OLIGOBS® Ciąża

  • Preparat posiada odpowiednio zbilansowany skład, zawierający jedynie niezbędne witaminy i mikroelementy w ilości eliminującej ryzyko spożycia ich nadmiernych ilości
  • W skład formuły wchodzi kwas foliowy, witamina D, witaminy z grupy B, cynk, miedź, jod, selen, co ma na celu uzupełnienie diety oraz pomoc w osiągnięciu właściwego dziennego poziomu składników
  • Nie zawiera żelaza, wapnia, witaminy A i witaminy C z powodu konieczności indywidualnej oceny zasadności suplementacji tymi składnikami u kobiety ciężarnej

(czytaj więcej)

WŁAŚCIWOŚCI SKŁADNIKÓW ZAWARTYCH W OLIGOBS® Ciąża

Kwas foliowy (Witamina B9) niezbędna w procesie wzrostu i funkcjonowania komórek. Dzienna dawka kwasu foliowego zawarta w OLIGOBS® Ciąża w wielkości 400 µg/ dzień, dostarczana w połączeniu z równoważną ilością zawartą w diecie, pomaga zapobiec określonym nieprawidłowościom w rozwoju systemu nerwowego płodu.

Cynk stymuluje system immunologiczny, pełni funkcję ochronną komórek, wpływa aktywująco na działanie gruczołów płciowych. Cynk, w połączeniu z innymi pierwiastkami śladowymi, jest niezbędny dla prawidłowego przebiegu procesu rozwoju zarodka.

Miedź stymuluje system immunologiczny, pełni funkcję ochronną komórek, niezbędna dla zachowania integralności układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i kostnego.

Jod powinien być obecny w organizmie w odpowiednich ilościach, co zapobiega powstawaniu wola tarczycowego oraz obniża ryzyko niedorozwoju umysłowego u dzieci.

Selen wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, pełni istotną rolę w metaboliźmie hormonów tarczycy oraz stymuluje układ odpornościowy.

Inozytol odgrywa znaczącą rolę w metaboliźmie węglowodanów, tłuszczy i białek.

Witamina B1 odgrywa kluczową rolę w metaboliźmie węglowodanów oraz przyczynia się do regulacji funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego.

Witamina B2 pozwala zachować prawidłową wilgotność skóry i błony śluzowej oraz stymuluje działanie narządu wzroku.

Witamina B6 odgrywa kluczową rolę w metaboliźmie hemoglobiny i białek. Występuje jako kofaktor cynku i magnezu. Korzystnie wpływa na proces laktacyjny.

Witamina B12 bierze udział w procesach syntezy m.in. DNA, komórek nerwowych.

Witamina D przyczynia się do utrzymania właściwego poziomu wapnia i fosforu w osoczu krwi. Umożliwia utrzymanie odpowiedniej gęstości mineralnej kości. Jako składnik enzymów uczestniczy w różnych procesach biologicznych.

Skład (tabletki):
Wit. B1 (1,8 mg), Wit. B2 (1,6 mg), Wit. B6 (2 mg), Wit. B8 (100 µg), Wit. B12 (3 µg), Kwas foliowy (400 µg), Wit. D3 (5 µg), Cynk (15 mg), Miedź (0,5 mg), Jod (150 µg), Selen (25 µg)

PMS
Wybierz produkt

28 PMA Ciąża Karmienie piersią

Copyright © 2015 Rovers Polska

| Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne |

Zapraszamy