Moda i Uroda

Porady jak dobrać ubranie do figury

  • 25 listopada, 2023
  • 2 min read
Porady jak dobrać ubranie do figury

Jak dobrać ubranie do figury?

Dobieranie odpowiedniego ubrania do swojej figury to jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o modę. Dobrze dobrane ubranie może podkreślić Twoje atuty i sprawić, że będziesz wyglądać pięknie. Jednak wybór odpowiedniego ubrania może być trudny, szczególnie jeśli nie masz pojęcia, jaki typ sylwetki posiadasz. Na szczęście istnieje kilka prostych porad, które pomogą Ci wybrać idealne ubranie dla Twojej figury.

Typy sylwetek

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniego ubrania do swojej figury jest określenie typu sylwetki. Istnieje kilka głównych typów sylwetek: gruszka, jabłko, klepsydra i prostokąt. Każdy z tych typów ma inne cechy i wymaga innego rodzaju ubioru. Gruszka ma szersze biodra niż ramiona i talię, a jabłko ma szersze ramiona niż biodra i talię. Klepsydra ma proporcjonalne biodra i ramiona oraz wcięcie w talii, a prostokąt nie ma wcięcia w talii.

Jak dobrać ubranie?

Kiedy już określisz swój typ sylwetki, możesz zacząć dobierać odpowiednie ubrania. Jeśli masz sylwetkę gruszki lub jabłka, powinieneś postawić na ubrania, które podkreślają twoje atuty i maskują mankamenty. Dla gruszek doskonale sprawdzi się sukienka o kształcie litery A lub dopasowana bluzka z falbanami na biodrach. Jabłka powinny postawić na sukienki o kształcie litery A lub dopasowane bluzki z dekoltem V. Klepsydry powinny postawić na obcisłe sukienki lub bluzki z dekoltem V lub gorsetowe bluzki z falbanami na talii. Prostokąty powinny postawić na obcisłe sukienki lub bluzki z dekoltem V.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *